Latviešu valodain EnglishНа русском
 

Horvātija

Nekustamais īpašums Horvātijā

Ar visiem mūsu objektiem Horvātijā Jūs varat iepazīties šeit.

  

Nekustamā īpašuma tirgus galvenās pozīcijas

Pateicoties izplatītajam vispārnacionālajam mārketingam un piekrastes dabiskajam skaistumam, Horvātija ir iekarojusi īpašu tūristu uzmanību un skaitās viens no populārākajiem Eiropas kūrortiem.
Ieprasījums pēc ārpilsētas mājām nekustamā īpašuma tirgū pārsniedz piedāvājumu.

 

 


Pastāvīgais cenu pieaugums esošā nekustamā īpašuma pirkšanai un nomai izraisa apbūvētāju interesi un padara šo tirgu par vienu no pašiem pievilcīgākajiem nekustamā īpašuma sfērā valstī.
Par cik pilsētas ģenerālplāns attiecībā uz piekrastes zonu tika nepilnīgi realizēts, nekustamā īpašuma tirgū līdz pat šim nav noteikta atšķirība starp ārpilsētas dzīvojamām un vasaras mājām.
Vidējā prasītā cena dzīvojamam īpašumam gar Horvātijas piekrasti ir pieaugusi par 13% salīdzinājumā ar 2005.gadu.
Pastāvīgs cenu pieaugums un zemes īpašnieku un komersantu intereses dažos gadījumos kavē produktīvu tirgus attīstību. 

 

Ekonomiskā vide 2007.gada pirmajāpusē

  • Reālais IKP pieaugums 2006.gadā sastādīja 4.35, pamatā uz aktivitātes paaugstināšanās rēķina investīciju un eksporta sfērā.
  • Inflācijas pieaugums, kas 2006.gadā sasniedza 3.4% atšķirībā no 3.3% 2005. un 2.1% 2004.gadā, joprojām tiek kontrolēts.
  • Bezdarba līmenis 2006.gadā sastādīja 12.3%, kas ir par 0.6% zemāk nekā bija iepriekšējā gadā.
  • 2006.gada novembrī kopējais tirgus apgrozījums sasniedza 6 miljardus eiro, kas nozīmē pieaugumu par 38% salīdzinājumā ar to pašu iepriekšējā gada periodu.
  • Ja turpmāk privatizācija un apstākļu uzlabošana investīcijām turpināsies, tiešo ārvalstu investīciju ieplūde 2007.gadā sastādīs 4.2% IKP.
  • Pateicoties iespējamajai iestāšanās Eiropas Savienībā un atbilstošu reformu ieviešanai, pilnībā iespējama pozitīvās tendences turpināšanās ekonomikā.

Avoti: Centrālais Statistikas birojs, Horvātijas Tirdzniecības palāta, Bank Austria Creditanstalt

 

Tirdzniecības piedāvājums 

Horvātijas nekustamā īpašuma tirgus ārpilsētas māju sfērā vēl arvien atrodas attīstības sākuma stadijā. Pieprasījums apsteidz piedāvājumu reģionālās attīstības kavēšanās iemesla dēļ. Reģionālās attīstības galvenais mērķis vienmēr bija piekrastes zonas saglabāšana un aktīva iekšējo rajonu apbūve. Par cik šis mērķis ir atzīts, pirmie rezultāti ir pieauguma palēnināšanās un apbūvētāju peļņas zaudēšana (daži pārorientējās uz citiem tirgiem), kā arī pārmērīgs cenu kāpums uz esošo īpašumu. Gar piekrasti uzbūvēto ārpilsētas māju skaits, neskaitot salas un lielas pilsētas, ir aptuveni 4000, ņemot vērā, ka apbūves blīvums katrā reģionā ir dažāds. Jaunas, pēdējos piecos gados būvētās mājas visbiežāk ir trīsstāvu daudzdzīvokļu mājas vai mūsdienīgas privātmājas ar 6 – 20 dzīvokļiem. Dzīvokļu izmērs pamatā atkarīgs no izvietojuma un plānojuma tipa, bet lielākais pieprasījums ir trīsistabu dzīvokļiem ar platību aptuveni 60 m2. šeit populārākas ir relatīvi nelielas privātmājas, nevis masveidīgi dzīvojamie kompleksi. Istrija un teritorija ap Rieki ir attīstītāks un stabilāks tirgus, jo šeit teritorijas plānošana sākās agrāk, nekā pārējās vietās. Interese par šo reģionu pastiprinās Itālijas un Rietumeiropas kopumā tuvuma dēļ. Īsā laikā Istrija ir paspējusi gūt starptautisku atzinību kā viens no populārākajiem tūrisma maršrutiem un kūrortiem. Jaunā „Toskānija” – tā to bieži sauc. Istrija ir kļuvusi par vienīgo reģionu, kas piedāvā ārpilsētas māju būvniecību gan piekrastē, gan arī iekšējos rajonos. Horvātijas valdība plāno ierīkot vairāk kā 23 golfa laukumus, turklāt 14 no tiem atrodas Istrijas rajonā, bet pirmais plaša mēroga projekts jau ir palaists.
Citi rajoni Horvātijā ir atkarīgi no reģionālā attīstības plāna. To vidū Zadara, Sibenk-Knin, Dubrovnik-Neretva, Primorsko-Goranski, Split-Dalmatija. Attīstītākie ir Primorsko-Goranski, Split-Dalmatija, tai pašā laikā Dubrovnik-Neretva un Zadara tiek uzskatīti par atpaliekošākajiem.
Pirmie lielie projekti šajos rajonos tiks realizēti aptuveni 2007.gada beigās un 2008.gadā. 
 

Ppieprasījums

Dažus pēdējos gadus Horvātija tiek uzskatīta par vienu no vispopulārākajiem Eiropas kūrortiem, kas veicina augošo pieprasījumu ārpilsētas mājām. Ārvalstu juridiskajām un privātpersonām ir tiesības iegādāties īpašumu Horvātijā, saņemot Ārlietu ministrijas atļauju, taču tādas atļaujas saņemšana iepriekš aizņēma diezgan ilgu laiku, reizēm pat līdz diviem gadiem. No otras puses, vietējām juridiskajām personām, pat ja tās pieder ārvalstu īpašniekiem, nav nepieciešams saņemt tādu atļauju. Tāpēc ārvalstu pircēji, kas ir vairākums, un ir ieinteresēti īpašumu iznomāt, parasti reģistrē specializētus juridiskos uzņēmumus, kas ļauj viņiem nekustamo īpašumu uzreiz iznomāt. Lai gan tādu uzņēmumu izplatība rada grūtības ārvalstniekiem izdoto atļauju statistiskai analīzei, ārvalstu pircēji veido diezgan lielu daļu pieprasījuma. Tādējādi pirmajā vietā starp ārvalstniekiem, kas iegādājas nekustamo īpašumu, ir vācieši (59%), tālāk austrieši (19%), ungāri (4%), briti (3%) un amerikāņi (2%). Lielākais pieprasījums to vidū ir Istrijai, kurā tika aprobēti 34% no visiem ārvalstnieku iesniegtajiem pieteikumiem. Pēc tās 28% Primorsko-Goranski rajons (galvenokārt teritorija ap Rieki un tieši pieguļoša Istrijai). Arī pārējo pieprasījuma daļu sastāda piekraste.
Projektu atlikšana kavēja jaunu vidēju un lielu objektu parādīšanos. Tādējādi nopirkt šeit nekustamo īpašumu bija sarežģītāk, nekā citās valstīs. Tai pašā laikā gan tūristi, gan arī vasaras māju pircēji kļūst izvēlīgāki; nekustamā īpašuma jautājumos viņi dod priekšroku augstai kvalitātei, papildus iekārtām un pilnam servisam. 

 

Cenas

Augošā pieprasījuma un ierobežotā piedāvājuma rezultātā dažu pēdējo gadu laikā ārpilsētas mājām pastāvīgi aug cenas. Kvadrātmetra cena 2006.gadā svārstījās atkarībā no atrašanās vietas.
Saskaņā ar „Horvātijas nekustamā īpašuma biržu” vidējā prasītā platības kvadrātmetra cena gar Horvātijas piekrasti sastāda 1,502 eiro /m2, un pārsniedz sevi par 13% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.
Visdārgāk maksā nekustamais īpašums Dubrovnika vēsturiskajā daļā, kur vidējā prasītā cena svārstās starp 4,000 -8,000 m2. Tomēr pati augstākā cena ārpilsētas mājai šajā rajonā sasniedz 7,000 eiro /m2.

 

Prognoze

Pateicoties savai atrašanās vietai 3 stundu lidojuma attālumā, 600 miljonu lielajam reģiona iedzīvotāju skaitam un lētu piedāvājumu pieaugumam no aviokompānijām lidojumiem piekrastē atrodošajās lidostās, cenu kāpums ārpilsētas mājām Horvātijā ir neizbēgams.
Vislielāko interesi par ārpilsētas mājām galvenokārt izrāda Vācija un Austrija. No otras puses, vērojama pieprasījuma palielināšanās Lielbritānijas pircēju vidū.
Līdz ar ārpilsētas māju apbūves rajonu plānošanu un noteikšanu gan vietējiem, gan arī ārvalstu apbūvētājiem radīsies iespēja attīstīt projektus, kas atbildīs pieprasījuma prasībām tagadnē un nākotnē. Pirmie lielie projekti parādīsies aptuveni 2007.gada otrajā pusē, un stipri ietekmēs ārpilsētas māju tirgu Horvātijā.
Līdz ar augošo pieprasījumu pēc ārpilsētas mājām Eiropā, un īpaši Horvātijā, lielu un vidēju projektu esamība pārdošanā izraisīs krasu pārdošanas palielināšanos. 

 
Vispārējā informācija


Par mums
Sabiedrība „TJ.Realty” specializējas nekustamo īpašumu pārdošanā valstīs ar augstu izaugsmes potenciālu. Šobrīd mēs piedāvājam nekustamos īpašumus šādās straujas izaugsmes valstīs: Bulgārija, Horvātija, Gruzija, Turcija, Kipra un Latvija.

Bulgārija
No austrumiem Bulgāriju apskalo Melnās jūras ūdeņi, dienvidos valsts robežo ar Grieķiju un Turciju, Serbija un Maķedonijas Republika ir rietumu kaimiņi, un gar valsts ziemeļu robežu atrodas Rumānija, kas izplēšas gar Donavu. Melnās jūras piekraste spēlē savdabīga saistposma lomu starp Bulgāriju, Turciju, Rumāniju, Ukrainu, Krieviju un Gruziju. Bulgārijas galvaspilsēta ir Sofija.

Turcija
Turcija ir valsts, kas atrodas daļēji Āzijas dienvidrietumu daļā, daļēji dienvidu Eiropā. Pirms 1922. gada pazīstama kā Osmāņu impērija. Valsts teritorijas lielākā daļa atrodas Anatolijas pussalā (Mazāzijas pussalā) starp Melno jūru un Vidusjūru.

Kipra
Kipra (grieķ. Κύπρος; tur. Kıbrıs) — trešā lielākā sala Vidusjūrā, ar platību 9 251 kv.km. Tās garums ir 240 km no austrumiem uz rietumiem, un platumā sasniedz 100 km no ziemeļiem uz rietumiem. Kipra atrodas Vidusjūras ziemeļaustrumu daļā 380 km attālumā no Ēģiptes, 105 km no Sīrijas un 75 km no Turcijas.

Horvātija
Pateicoties izplatītajam vispārnacionālajam mārketingam un piekrastes dabiskajam skaistumam, Horvātija ir iekarojusi īpašu tūristu uzmanību un skaitās viens no populārākajiem Eiropas kūrortiem. Ieprasījums pēc ārpilsētas mājām nekustamā īpašuma tirgū pārsniedz piedāvājumu.
Jaunumi

TJ.Realty izpētīja situāciju Latvijas nekustamo īpašumu tirgū
Jūlijā vidū kompānija TJ.Realty sadarbībā ar kompāniju OMD Snapshots norīkoja Latvijas nekustamo īpašumu tirgus izpēti, kas balstījās uz Latvijas iedzīvotāju viedokļiem.
11/09/08


Kompānijas TJ.Realty jaunie partneri Ēģiptē un Turcijā
Nesen kompānija TJ.Realty parakstīja sadarbības līgumus ar diviem jauniem partneriem – kompāniju Property Hotspots Worldwide un Cebeci Construction.
24/04/08


Mūsu jaunais partneris – Turcijas būvdarbu kompānija Kotan Construction.
2008.gada janvārī kompānija TJ.Realty ar vienu no vadošajām Turcijas būvdarbu kompānija Kotan Construction parakstīja sadarbības līgumu.
19/02/08


Nekustamais īpašums Latvijā
2008 gada sākumā kompānija TJ.Realty parakstīja līgumu par sadarbību ar Latvijas celtniecības kompānijām, kas piedāvā nekustamo īpašumu prestižos Rīgas rajonos un Jūrmalā.
06/02/08


Kompānija TJ.Realty piedalijās Bulgārijas tirgus pētijumā, ko rīkoja portāls delfi.
Kompanija TJ.Realty piedalijās kā eksperts Bulgārijas nekustamā īpašuma tirgus pētīšanā, ko rīkoja portāls Delfi.
06/02/08


Starptautiskā nekustamo īpašumu izstāde no 22 līdz 25 novembrim 2007.
Kompānija TJ.Realty kopā ar jauno partneri, Fort Noks SIA, piedalīsies starptautisko nekustamo īpašumu izstādē – „Nekustamais īpašums,rudens 2007”.(5. Starptautiskā izstāde "NEKUSTAMAIS ĪPAŠUMS Rudenī"). Šajā izstādē tiks piedāvāti paši aktuālākie piedāvājumi Bulgārijas kūrortā Saulainais krasts no kompānijas Fort Noks SIA.
14/11/07


Jaunumu arhīvs


Savienoties ar mums

Tālruņi: +371 67 852 999,
29 644 999
Fakss: +371 67 852 997

Kontakti Krievijā: +7 499 940 4201

Skype: TJRealty

Adrese: Brīvības iela, 151, Rīga, LV-1012
E-pasts: sales@tjrealty.eu