Latviešu valodain EnglishНа русском
 

TJ.Realty izpētīja situāciju Latvijas nekustamo īpašumu tirgū

Jūlijā vidū kompānija TJ.Realty sadarbībā ar kompāniju OMD Snapshots norīkoja Latvijas nekustamo īpašumu tirgus izpēti, kas balstījās uz Latvijas iedzīvotāju viedokļiem. Un rezultāti ir sekojoši.

Vairāk kā puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ekonomiskā krīze republikā ievilksies ilgtermiņā, bet uzlabojumi gaidāmi ne ātrāk kā 2013.gadā. Par to liecina socioloģiskās aptaujas dati, kuru kompānija OMD Snapshots veica pēc nekustamo īpašumu aģentūras TJRealty pasūtījuma.

Aptaujas laikā tika uzklausīti 920 respondenti vecumā no 18 – 49 gadiem ar mēneša ienākumiem no 80 līdz virs 500 latiem. Pētījums tika veikts pilsētās, kur dzīvo 93% aptaujāto, un ciematos (7%). Aptaujā piedalījās 61% sieviešu un 39% vīriešu. Viņi atbildēja uz 5 jautājumiem.

1. Kas vainojams ekonomiskajā krīzē?

56% Latvijas iedzīvotāju par vainīgu uzskata valsts valdību, kas pārāk lēni reaģējusi uz krīzes tuvošanās pazīmēm nacionālajā ekonomikā. Turklāt 22% aptaujāto uzskata, ka krīzes situācijā līdzās valstsvīru bezdarbības faktoram ir arī viņu personīgā vaina. Pirmkārt, tas saistīts ar nepamatoti augstiem patēriņa izdevumiem un nesamērīgu debitoru darbību, kā rezultātā Latvijas rezidentu kopīgais kredīta parāds šodien ir vairāk kā 13 miljardi latu. Tikai 7% iedzīvotāju uzskata, ka krīzē vainojami nekustamo īpašumu tirgus spekulanti. Citi atbilžu varianti nepārsniedza 5%: ekonomikas krīzē vainojama Latvijā strādājošo ārvalstu banku darbība (3%), pasaules ekonomikas krīze (5%), energoresursu cenu pieaugums (5%). Savukārt 2% aptaujāto uzskata, ka nekādi negatīvi procesi valsts ekonomikā nav vērojami.

Interesanti, ka rezidenti ar ienākumu līmeni, kas divreiz pārsniedz maznodrošināto iedzīvotāju ienākumus (16%), uzskata, ka spekulatīvas darbības nekustamo īpašumu nozarē ir galvenais iemesls ilgstošiem negatīviem procesiem valsts ekonomikā. Šī respondentu grupa arī ir optimistiskāk noskaņota – 5% aptaujāto ir pārliecināti, ka krīzes nav.

2. Cik nopietna ekonomiskā krīze gaida Latviju?

Vairāk kā puse iedzīvotāju (53%) uzskata, ka Latvijā gaidāma ilgtermiņa krīze. 28% aptaujāto uzskata, ka ekonomiskās augšupejas samazinājums pēc straujas attīstības vairāku gadu garumā ir pilnīgi dabiska parādība. Cilvēki, kas vecāki par 40 gadiem, uz krīzi raugās pesimistiskāk nekā jaunieši – 74% vecāka gadagājuma respondentu uzskata, ka krīze būs ilgstoša.

Optimistiski ir noskaņoti lauku iedzīvotāji, no kuriem tikai 40% uzskata, ka krīze ir nopietna. 13% iedzīvotāju šķiet, ka gaidāma smaga krīze, tomēr tā nebūs ilgstoša. Viņi uzskata, ka jau 2009.gadā inflācijas pieaugums samazināsies un nacionālajā ekonomikā gaidāmas pozitīvas izmaiņas. 6% respondentu uzskata, ka problēmas izjūt tikai nekustamo īpašumu tirgus spekulanti.

3. Kas nepieciešams valsts ātrākai iziešanai no krīzes?

38% aptaujāto uzskata, ka valsts mērogā nepieciešams pieņemt nopietnākus un efektīvākus pasākumus cīņā ar šā brīža inflāciju. Turklāt 27% iedzīvotāju uzskata, ka valstsvīriem un uzņēmējiem jāsaprot, kurās tautsaimniecības nozarēs Latvijā varētu gūt panākumus, kā rezultātā izdotos samazināt inflācijas ietekmi. 13% aptaujāto izeju no krīzes situācijas saskata cenu samazinājumā no pārdevēju
un produkcijas piegādātāju puses. 8% aptaujāto paziņoja, ka „vienkārši ciešāk jāsavelk jostas
un vairāk jāstrādā”. 2% ir pārliecināti, ka iziet no krīzes situācijas var palīdzēt nekustamo īpašumu tirgus atdzīvināšana. Visbeidzot, 13% atbildēja, ka īsti nezina, kā palīdzēt valstij.

4. Kādus instrumentus jūs izmantojat sava finansiālā stāvokļa uzlabošanai?

Saskaņā ar aptauju vairāk kā ¾ Latvijas iedzīvotāju (76%) nav iespējams uzlabot savu finansiālo stāvokli – aptaujātie norāda, ka viņiem nav brīvu līdzekļu. Savukārt, 14% iedzīvotāju naudu uzglabā depozītā, 6% - investē fondos, 2% investīcijas nolūkā pērk nekustamos īpašumus valstī ar atlaidi, un vēl 2% naudu iegulda sava biznesa attīstībā.

5. Vai jūs esat apmierināts ar saviem dzīvokļa apstākļiem?

Raksturīgi, ka 44% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju nav apmierināti ar saviem dzīves apstākļiem, tomēr par pastāvošajām tirgus cenām viņi neko labāko nevar nopirkt. Kopumā 15% iedzīvotājus pilnībā apmierina viņu mājokļa kvalitāte. Tomēr vairāk kā katrs piektais (22%) aptaujātais paziņoja, ka tuvākajos 6 mēnešos tomēr plāno uzlabot savus dzīves apstākļus. Savukārt, 9% aptaujāto neuztrauc viņu dzīves apstākļi, norādot uz būtiskākiem dzīves jautājumiem.  

Sīkāku informāciju par aptaujas metodoloģiju un aptaujāto segmentāciju (pēc vecuma, ienākumu līmeņa, reģiona, dzimuma utt.) un detalizētus rezultātus var izlasīt aptaujas atskaitē, kas atrodas šeit.
Vispārējā informācija


Par mums
Sabiedrība „TJ.Realty” specializējas nekustamo īpašumu pārdošanā valstīs ar augstu izaugsmes potenciālu. Šobrīd mēs piedāvājam nekustamos īpašumus šādās straujas izaugsmes valstīs: Bulgārija, Horvātija, Gruzija, Turcija, Kipra un Latvija.

Bulgārija
No austrumiem Bulgāriju apskalo Melnās jūras ūdeņi, dienvidos valsts robežo ar Grieķiju un Turciju, Serbija un Maķedonijas Republika ir rietumu kaimiņi, un gar valsts ziemeļu robežu atrodas Rumānija, kas izplēšas gar Donavu. Melnās jūras piekraste spēlē savdabīga saistposma lomu starp Bulgāriju, Turciju, Rumāniju, Ukrainu, Krieviju un Gruziju. Bulgārijas galvaspilsēta ir Sofija.

Turcija
Turcija ir valsts, kas atrodas daļēji Āzijas dienvidrietumu daļā, daļēji dienvidu Eiropā. Pirms 1922. gada pazīstama kā Osmāņu impērija. Valsts teritorijas lielākā daļa atrodas Anatolijas pussalā (Mazāzijas pussalā) starp Melno jūru un Vidusjūru.

Kipra
Kipra (grieķ. Κύπρος; tur. Kıbrıs) — trešā lielākā sala Vidusjūrā, ar platību 9 251 kv.km. Tās garums ir 240 km no austrumiem uz rietumiem, un platumā sasniedz 100 km no ziemeļiem uz rietumiem. Kipra atrodas Vidusjūras ziemeļaustrumu daļā 380 km attālumā no Ēģiptes, 105 km no Sīrijas un 75 km no Turcijas.

Horvātija
Pateicoties izplatītajam vispārnacionālajam mārketingam un piekrastes dabiskajam skaistumam, Horvātija ir iekarojusi īpašu tūristu uzmanību un skaitās viens no populārākajiem Eiropas kūrortiem. Ieprasījums pēc ārpilsētas mājām nekustamā īpašuma tirgū pārsniedz piedāvājumu.
Jaunumi

TJ.Realty izpētīja situāciju Latvijas nekustamo īpašumu tirgū
Jūlijā vidū kompānija TJ.Realty sadarbībā ar kompāniju OMD Snapshots norīkoja Latvijas nekustamo īpašumu tirgus izpēti, kas balstījās uz Latvijas iedzīvotāju viedokļiem.
11/09/08


Kompānijas TJ.Realty jaunie partneri Ēģiptē un Turcijā
Nesen kompānija TJ.Realty parakstīja sadarbības līgumus ar diviem jauniem partneriem – kompāniju Property Hotspots Worldwide un Cebeci Construction.
24/04/08


Mūsu jaunais partneris – Turcijas būvdarbu kompānija Kotan Construction.
2008.gada janvārī kompānija TJ.Realty ar vienu no vadošajām Turcijas būvdarbu kompānija Kotan Construction parakstīja sadarbības līgumu.
19/02/08


Nekustamais īpašums Latvijā
2008 gada sākumā kompānija TJ.Realty parakstīja līgumu par sadarbību ar Latvijas celtniecības kompānijām, kas piedāvā nekustamo īpašumu prestižos Rīgas rajonos un Jūrmalā.
06/02/08


Kompānija TJ.Realty piedalijās Bulgārijas tirgus pētijumā, ko rīkoja portāls delfi.
Kompanija TJ.Realty piedalijās kā eksperts Bulgārijas nekustamā īpašuma tirgus pētīšanā, ko rīkoja portāls Delfi.
06/02/08


Starptautiskā nekustamo īpašumu izstāde no 22 līdz 25 novembrim 2007.
Kompānija TJ.Realty kopā ar jauno partneri, Fort Noks SIA, piedalīsies starptautisko nekustamo īpašumu izstādē – „Nekustamais īpašums,rudens 2007”.(5. Starptautiskā izstāde "NEKUSTAMAIS ĪPAŠUMS Rudenī"). Šajā izstādē tiks piedāvāti paši aktuālākie piedāvājumi Bulgārijas kūrortā Saulainais krasts no kompānijas Fort Noks SIA.
14/11/07


Jaunumu arhīvs


Savienoties ar mums

Tālruņi: +371 67 852 999,
29 644 999
Fakss: +371 67 852 997

Kontakti Krievijā: +7 499 940 4201

Skype: TJRealty

Adrese: Brīvības iela, 151, Rīga, LV-1012
E-pasts: sales@tjrealty.eu